Jak rozpocząć karierę w projektowaniu wnętrz

 

Myślisz poważnie o karierze projektanta wnętrz? Wiele osób ma romantyczne wyobrażenie o zawodzie projektanta wnętrz. W branży dzieje się wiele. Nie chodzi tylko o projektowanie atrakcyjnie wyglądających domów i budynków. Musisz być biznesmenem i sprzedawcą. Musisz być bardzo uważny na szczegóły i upewnić się, że wszystko jest idealne, aby Twoi klienci byli zadowoleni.

Kariera projektanta wnętrz może być bardzo satysfakcjonująca i satysfakcjonująca, ale może być również bardzo stresująca. Oprócz projektowania musisz upewnić się, że wszystkie przepisy budowlane są spełnione w Twojej lokalnej gminie. Projektant wnętrz musi być bardzo zorganizowany, aby wszystko działało płynnie.

W karierze projektanta wnętrz musisz być w stanie sprzedać siebie i swoje pomysły. Projektowanie wnętrz pozwala jednostce wyrazić swoją kreatywną stronę i wchodzić w interakcje z podobnie myślącymi ludźmi.
Ludzie są po prostu zbyt zajęci, aby samodzielnie dekorować, a wiele osób ma pieniądze, aby zapłacić komuś, kto przyjdzie i wykona za nich pracę. Wiele firm zatrudnia również projektantów architekt wnętrz warszawa, aby ich biura były bardziej atrakcyjne dla klientów i pracowników.

W pewnym momencie praktycznie nie było programów na uniwersytetach ani w college’ach dla studenta, który chciał zostać projektantem wnętrz. Teraz proces akredytacji gwarantuje, że program będzie uczył właściwych zasad i praktyk projektowania wnętrz na wysokim poziomie.

Jeśli rozpoczynasz karierę w projektowaniu wnętrz, uzyskasz licencję podobną do architekta. Aby uzyskać tę licencję, należy przystąpić do egzaminu przeprowadzanego przez Krajową Radę Kwalifikacji Projektowania Wnętrz. Aby zakwalifikować się do napisania tego testu, musisz mieć połączenie sześciu lat doświadczenia zawodowego, czterech lat doświadczenia zawodowego plus dwa lata nauki lub czterech lat w akredytowanej szkole plus dwa lata doświadczenia zawodowego. Jak widać, pomaga to tworzyć wiarygodnych, wykształconych projektantów wnętrz.

Oprogramowanie takie jak AutoCAD znacznie poprawiłoby twoją karierę w projektowaniu wnętrz. Inne kursy, które mogą pomóc w Twojej karierze, to kursy sprzedaży, marketingu, a nawet zajęcia teatralne, które pomogą Ci w sprzedaży. Oczywiście zajęcia plastyczne i lekcje kreślarskie byłyby również idealne dla osoby zainteresowanej karierą w zakresie projektowania wnętrz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *